Montaż pomp ciepła

Nasza firma specjalizuje się między innymi w montażu pomp ciepła. To kolejna z proponowanych przez nas usług ze świata odnawialnych źródeł energii. Realizowane przez nas prace obejmują wszelkie niezbędne działania pozwalające na wydajną pracę tego rodzaju urządzenia. Co to oznacza w praktyce? Wykonamy kompleksową instalację w postaci przyłączenia jednostki zarówno do układu grzewczego, jak i bojlera, odpowiedzialnego za dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu będą mogli Państwo cieszyć się całkowicie bezobsługową pracą pompy, która jest wyjątkowo ekologicznym rozwiązaniem. W zależności od rodzaju wybranej jednostki jej działanie opiera się bowiem na dostarczaniu ciepła z powietrza, wody lub spod powierzchni ziemi.

Powietrzne pompy ciepła

Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów pomp ciepła są ich odmiany powietrzne. Czym charakteryzują się tego rodzaju produkty? Jak wskazuje nazwa, do ich działania wykorzystywane jest powietrze.

Jak działa tego rodzaju urządzenie? Źródłem energii w tym przypadku jest wspomniane wcześniej powietrze, pobierane jest przez jednostkę zewnętrzną. Następnie, dzięki zaawansowanej technologii, energia powietrza zewnętrznego o niższej temperaturze przetwarzana jest na energię cieplną wody, wykorzystywaną do ogrzania obiektu i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Warto dodać, że tego rodzaju pompa jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła. Ponadto jego integracja z instalacją fotowoltaiczną sprawia, że urządzenie niemal nie generuje żadnych kosztów. Jeśli są Państwo zainteresowani montażem tego rodzaju produktu, zachęcamy do kontaktu.

Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła wymagają wykonania odwiertów, w których następnie zostanie umieszczony wymiennik. Takie rozwiązanie sprawdza się nawet w przypadku małych działek. Montaż systemu gruntowego jest czasochłonny i droższy, niż ma to miejsce w przypadku instalacji powietrznej, jednak umożliwia maksymalne wykorzystanie potencjału posesji.

W systemie krąży mieszanka, która jest odporna na zamarzanie. Pobiera ona ciepło zgromadzone w gruncie. Instalacja ta działa nawet w sytuacji, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0 stopni Celsjusza.
Ciepło pobrane przez ciekłą mieszankę jest odbierane przez czynnik chłodniczy. Następnie trafia do sprężarki i skraplacza, w którym jest przekazywane do wody krążącej w obiegu ogrzewania budynku. W ten sposób możliwe jest uzyskanie ciepłej cieczy użytkowej i zasilenie instalacji ogrzewania podłogowego. Pompy ciepła można łączyć również z niektórymi rodzajami grzejników.

Wodne pompy ciepła

Wodne pompy ciepła wykorzystują stałą temperaturę wody. Montuje się je na działkach, na których znajduje się rzeka, staw, jezioro lub inny akwen. Istnieje opcja podłączenia ich również do studni głębinowych, jednak takie rozwiązanie wymaga wykonania głębokich wykopów. Konieczne jest stworzenie dwóch studni. Jedna z nich służy do pobierania wody, a druga – do odbierania schłodzonej cieczy.

Wodna pompa ciepła może działać nawet w trakcie najzimniejszych dni. Zapewnia znacznie większą wydajność pracy niż modele powietrzne. Jej wadą jest jednak fakt, że nie można zainstalować jej na każdej działce. Nawet jeśli na terenie posesji znajduje się akwen, może okazać się, że woda jest zbyt brudna, by istniała opcja zamontowania pompy.

Gdzie można zamontować pompy ciepła?

Pompy ciepła zwykle nie wymagają dużej ingerencji w budynek. Z tego powodu montuje się je zarówno w już istniejących, jak i dopiero budowanych nieruchomościach. Pompy ciepła coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych domach mieszkalnych. Umożliwiają bowiem znaczne zmniejszenie kosztów ponoszonych w związku z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w budynku.

Pompy ciepła można zainstalować również w obiektach firmowych, choć w takim przypadku konieczne jest zamontowanie znacznie wydajniejszych urządzeń. W takich budynkach często stosuje się również układy kompensacji mocy biernej. Wszystkie te systemy umożliwiają ograniczenie ponoszonych kosztów, które w przypadku budynków firmowych mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Kompleksowa instalacja pomp ciepła w Bielsku-Białej

Zajmujemy się montażem pomp ciepła w Bielsku-Białej i okolicach. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Wykonamy wyliczenia i stworzymy projekt instalacji, która pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania obiektu.

Sprawdź inne usługi w naszej ofercie

Kontakt

Zainteresowany naszymi usługami?
Skontaktuj się z nami

ul. Piekarska 80
43-300 Bielsko-Biała

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera