Instalacje fotowoltaiczne – Bielsko-Biała

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się w naszym kraju ogromnym zainteresowaniem. I nie jest to zaskoczeniem, ponieważ elektrownie słoneczne pozwalają na znacznie zmniejszenie wysokości rachunków za energię elektryczną. Z tego rodzaju rozwiązań korzystają zarówno Klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa. Nasza firma oferuje projektowanie i budowę instalacji fotowoltaicznych, które mogą zasilać w energię elektryczną różnego rodzaju obiekty. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług do realizacji zadań wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty. Zarówno panele fotowoltaiczne, jak i falowniki odpowiedzialne za konwertowanie prądu stałego w zmienny pochodzą wyłącznie od czołowych producentów, dostarczających swoje urządzenia do każdego zakątka świata.

Panele fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne, zwyczajowo nazywane panelami słonecznymi, nie tylko znacząco obniżają rachunki za prąd, lecz również pozwalają odsprzedać wygenerowaną nadwyżkę lub przechować ją w sieci i odebrać np. w okresie zimowym. Tym sposobem Klient jest wolny od niestabilnego rynku i nieuniknionych podwyżek. Bielsko-Biała potrzebuje zielonych źródeł energii w postaci paneli słonecznych.

Panele fotowoltaiczne można zamontować zarówno na budynkach, jak i gruncie. Wybór odpowiedniej lokalizacji dla takich systemów zależy od parametrów działki, w tym nasłonecznienia.

Bielsko-Biała jest optymalnie położona do montażu instalacji fotowoltaicznych dla Klientów indywidualnych.

Trwałość paneli słonecznych

Panele słoneczne montowane są zawsze na zewnątrz budynku. To one są bowiem odpowiedzialne za pozyskiwanie energii dostarczanej przez słońce. Czy niekorzystne warunki atmosferyczne mogą spowodować uszkodzenia tych produktów? Prawidłowo wykonany montaż instalacji wyklucza możliwość powstania jakiejkolwiek awarii. Odpowiednio wykonana konstrukcja uniemożliwia bowiem zerwanie modułów w wyniku silnych podmuchów wiatru. Ponadto powierzchnia ogniw fotowoltaicznych jest zabezpieczona specjalnym szkłem hartowanym, które odporne jest na działanie skrajnie wysokich oraz niskich temperatur, a także opady deszczu, śniegu lub gradu.

Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę?

Fotowoltaika jest sposobem na znaczne zmniejszenie kosztów ponoszonych w związku z korzystaniem z budynku. Początkowo stanowi dużą inwestycję, jednak już po kilku latach potrafi zwrócić się z nawiązką. Systemy tego typu umożliwiają korzystanie z samodzielnie wyprodukowanej energii. Jest ona darmowa, co pozwala na uzyskanie ogromnych oszczędności – zwłaszcza przy wysokich cenach prądu z sieci.

Inne zalety instalacji fotowoltaicznych to:

  • możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej – w razie awarii systemu na osiedlu użytkownik fotowoltaiki wciąż ma dostęp do prądu. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale również w przypadku posesji znajdujących się daleko od sieci elektroenergetycznych,
  • możliwość magazynowania zapasu energii – w przypadku instalacji, w skład których wchodzą akumulatory, istnieje opcja magazynowania nadwyżek energii. Dzięki temu wyprodukowany prąd może zostać zużyty po zmroku czy w sezonie zimowym, kiedy nasłonecznienie jest mniejsze,
  • możliwość darmowego zasilania samochodów elektrycznych – fotowoltaikę da się podłączyć do ładowarek samochodowych. Takie rozwiązanie pozwala na uzupełnianie ich akumulatorów praktycznie za darmo, co sprawia, że koszty bieżącej eksploatacji samochodu ograniczają się jedynie do przeglądów czy wymiany części,
  • dobry wpływ na środowisko – fotowoltaika wykorzystuje odnawialne źródła energii, dzięki czemu nie jest szkodliwa dla środowiska. Wręcz przeciwnie, pozwala na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń trafiających do powietrza,
  • możliwość otrzymania dofinansowań – w Polsce istnieje wiele programów rządowych i samorządowych, które pozwalają na obniżenie kosztów instalacji fotowoltaiki. Co więcej, inwestycja w systemy wykorzystujące odnawialne źródło energii często umożliwia zmniejszenie podatku.

Fotowoltaikę można podłączyć również do nowoczesnych systemów ogrzewania budynków, takich jak np. pompa ciepła. Dzięki temu koszt zachowania odpowiedniej temperatury w obiekcie spada niemal do zera. To oszczędność nawet kilku tysięcy złotych rocznie.

Gdzie najlepiej zainstalować fotowoltaikę?

Fotowoltaikę można zamocować zarówno na dachach budynku, jak i na gruncie. Najczęściej montuje się je od strony południowej, co pozwala na maksymalne wykorzystanie promieni słonecznych. Odchylenie panelu powinno wynosić około 35 stopni. Należy unikać miejsc zacienionych – promieniowanie słoneczne przenika przez chmury, ale nie może być zasłonięte przez budynki czy drzewa.

Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednie miejsce na fotowoltaikę. Zadbamy o to, by montowany system mógł pracować z jak największą wydajnością. Wybierzemy lokalizację pozwalającą na generowanie energii przez cały dzień. Zadbamy również o to, by panele były odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami, powodowanymi np. przez spadające gałęzie drzew.

Jeśli są Państwo zainteresowani założeniem instalacji fotowoltaicznej, zapraszamy do kontaktu. Warto dodać, że specjalizujemy się również w montażu innych, odnawialnych źródeł energii, w tym pomp ciepła, które pozwalają na dostarczenie do obiektu ciepła.

Fotowoltaika – Bielsko-Biała – woj. śląskie

Fotowoltaika w Bielsku-Białej staje się rozwiązaniem przyszłościowym dla przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych poszukujących efektywnych metod redukcji kosztów energetycznych. Inwestycja w panele słoneczne oferuje nie tylko znaczące obniżenie rachunków za energię, ale również przyczynia się do ochrony środowiska poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zalety fotowoltaiki to nie tylko aspekty ekonomiczne. Systemy te zwiększają niezależność energetyczną, minimalizując zależność od tradycyjnych dostawców prądu oraz zmian cen na rynku energii.

Wprowadzenie technologii fotowoltaicznej w przestrzeń przemysłową Bielska-Białej umożliwia także firmom osiągnięcie znaczących oszczędności. Systemy te, projektowane i dostosowywane indywidualnie do potrzeb każdego przedsiębiorstwa, oferują nie tylko obniżenie kosztów operacyjnych, ale również zwiększają konkurencyjność na rynku przez zastosowanie ekologicznych, nowoczesnych rozwiązań, jak chociażby połączenie z układami kompensacji mocy biernej i systemami inteligentnego zarządzania.

Instalacja fotowoltaiki w Bielsku-Białej

Realizujemy kompleksowe usługi w zakresie projektowania i montażu fotowoltaiki w Bielsku-Białej i okolicach, gwarantując najwyższą jakość używanych materiałów oraz precyzję wykonania. Nasze systemy fotowoltaiczne są dostosowywane do specyficznych wymogów technicznych i lokalizacyjnych, zapewniając maksymalną efektywność i trwałość.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy projekt był realizowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta, zapewniając optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i maksymalizację generowanego prądu. Dzięki temu, instalacje fotowoltaiczne stają się nie tylko źródłem czystej energii, ale również znacząco przyczyniają się do obniżenia kosztów operacyjnych firmy.
Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty instalacji fotowoltaicznych, by cieszyć się niezależnością i oszczędnościami. Zapraszamy do kontaktu, aby omówić szczegóły współpracy.

Sprawdź inne usługi w naszej ofercie

Kontakt

Zainteresowany naszymi usługami?
Skontaktuj się z nami

ul. Piekarska 80
43-300 Bielsko-Biała

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera