Instalacje przyłączeniowe

Instalacje przyłączeniowe to wszelkiego rodzaju systemy pozwalające na dostarczenie mediów do budynku. Wśród nich warto wyróżnić między innymi układy wodno-kanalizacyjne, gazowe, energetyczne oraz wiele innych. Ich obecność nie tylko umożliwia funkcjonowanie przedsiębiorstw. Wykonanie wielu tego rodzaju układów w obiektach nakazują bowiem również przepisy prawa budowlanego. Stworzenie odpowiedniej instalacji przyłączeniowej konieczne jest również ze względu na chęć montażu maszyn przemysłowych w zakładach produkcyjnych i przetwórczych.

Budowa instalacji zasilających

Stworzenie odpowiedniej infrastruktury przyłączeniowej jest niezbędne do zapewnienia możliwości montażu i optymalnej pracy wielu urządzeń przemysłowych. Jeśli w Państwa przedsiębiorstwie nie występuje instalacja pozwalająca na podłączenie maszyny, zapraszamy do skorzystania z oferowanych przez nas usług. Specjalizujemy się w budowie wszelkich niezbędnych systemów przyłączeniowych. Na zlecenie Klientów możemy doprowadzić do określonego miejsca między innymi zasilanie elektryczne, wodę, wentylację oraz inne media konieczne do uruchomienia maszyny i umożliwienia jej pracy z pełną wydajnością.

Projektowanie instalacji zasilających

Zajmujemy się projektowaniem instalacji zasilających. Wykonujemy pomiary w budynku przemysłowym, a na ich podstawie tworzymy niezbędną dokumentację. Sprawdzamy, jakie systemy są potrzebne, by możliwe było podłączenie maszyn przemysłowych oraz zachowanie ich odpowiedniej wydajności. Przygotowujemy kompletny projekt, na podstawie którego możemy przejść do realizacji inwestycji w terenie.

Specjalizujemy się przede wszystkim w systemach zasilających maszyny przemysłowe. Możemy jednak zaprojektować również oświetlenie dla hal produkcyjnych czy biur oraz podłączyć fotowoltaikę. Mamy wieloletnie doświadczenie w montażu nowoczesnych systemów, dzięki którym koszty związane ze zużyciem energii w przedsiębiorstwie stają się mniejsze.

Podczas projektowania instalacji zasilających dla przemysłu bierzemy pod uwagę parametry techniczne maszyn. W zakładach produkcyjnych stosuje się sieci wysokiego lub średniego napięcia. W niektórych obiektach tworzy się również własne elektrownie słoneczne czy montuje dodatkowe źródła energii. Przeliczamy łączną moc całego systemu, by upewnić się, że będzie ona wystarczająca do zasilenia wszystkich potrzebnych maszyn.

Podczas projektowania systemów zasilających należy uwzględnić takie szczegóły, jak:

 • wielkość zakładu,
 • rodzaj wykorzystywanych urządzeń przemysłowych zasilanych prądem,
 • rodzaj świadczonych usług lub wytwarzanych towarów,
 • klasa produkcji,
 • stosowane technologie.

Z czego składają się systemy zasilania maszyn przemysłowych?

Instalacje zasilające maszyny przemysłowe składają się z wielu elementów. Najważniejsze z nich to:

 • rozdzielnice główne i oddziałowe,
 • układ zasilania podstawowego,
 • układu zasilania dodatkowego,
 • obwody odbiorcze i rozdzielcze,
 • układy sterowania i automatyki,
 • okablowanie elektroenergetyczne,
 • sprzęt instalacyjny
 • odbiorniki energii elektrycznej.

Montujemy również systemy pozwalające na skompensowanie mocy biernej, a co za tym idzie – ograniczenie kosztów ponoszonych w związku z nadmiernym poborem tej energii. Korzystamy z jakościowych podzespołów dostosowanych do zastosowań przemysłowych. Mogą być one eksploatowane z dużą intensywnością, nawet w firmach działających w systemie trzyzmianowym.

Modernizacja instalacji zasilających dla przemysłu

Zajmujemy się nie tylko przygotowywaniem instalacji elektrycznych dla przemysłu od podstaw. Modernizujemy również już istniejące systemy, dostosowując je do potrzeb aktualnie używanych urządzeń i użytkowników. Stosujemy nowoczesne rozwiązania, które zapewniają sprawne działanie współcześnie wykorzystywanego sprzętu.

Bezpieczne instalacje zasilające dla przemysłu

Instalacje zasilające maszyny przemysłowe muszą być również bezpieczne. Przygotowujemy takie systemy zgodnie z obowiązującymi standardami. Korzystamy z certyfikowanych podzespołów, które zostały poddane testom na obciążenia występujące w działalności przemysłowej. Nasi monterzy i projektanci mają uprawnienia pozwalające na tworzenie funkcjonalnych, a zarazem bezpiecznych systemów zasilających.

Zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby zagwarantować najlepsze rozwiązania dla Państwa przedsiębiorstwa.

Sprawdź inne usługi w naszej ofercie

Kontakt

Zainteresowany naszymi usługami?
Skontaktuj się z nami

ul. Piekarska 80
43-300 Bielsko-Biała

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera