Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa polega na wdrażaniu odpowiednich rozwiązań umożliwiających sterowanie oraz monitorowanie pracy różnorodnych urządzeń. Wprowadzenie tego rodzaju usprawnień pozwala zastąpić pracę ludzką i zoptymalizować koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nasza firma już od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów automatyki przemysłowej na potrzeby firm działających w różnych branżach. Jako eksperci z tej dziedziny możemy dostarczamy systemy, które pozwalają w taki sposób zmodyfikować linię produkcyjną, aby wyraźnie poprawić jej wydajność. Przedsiębiorstwa z jakich sektorów mogą skorzystać z naszych usług? W związku z tym, że zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów, jesteśmy w stanie pomóc firmom zajmującym się na przykład obróbką stali, przetwórstwem żywności czy produkcją mebli.

Opracowanie systemów sterowania i prefabrykacja szaf

Wykonujemy profesjonalne systemy sterowania dla Klienta, który od początku tworzy lub modernizuje swoje urządzenia czy procesy produkcyjne. Wspólnie opracowujemy system przyszłościowych rozwiązań. W następnym kroku wykonujemy szafy automatyki przemysłowej według przygotowanej dokumentacji lub własnego projektu. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz produkcja w Bielsku-Białej powodują, że dostępne usługi to sposób na eliminację wszelkich błędów i pomyłek oraz skrócenie czasu potrzebnego do uruchomienia produkcji.

Modernizacja oraz wykonywanie maszyn i urządzeń produkcyjnych

Przedsiębiorca, który chce poprawić jakość produkcji i zwiększyć jej wydajność, ciągle ulepsza swoje maszyny i urządzenia, aby usunąć słabe punkty systemu produkcyjnego przy pomocy automatyki przemysłowej. Nasi wysoko wykwalifikowani fachowcy wprowadzają odpowiednie modyfikacje, które podnoszą jakość i zwiększają wydajność produkcji.

Zajmujemy się dostosowywaniem już istniejących linii produkcyjnych do wymagań nowoczesnych systemów. Staramy się zmodernizować firmę w taki sposób, by zoptymalizować ponoszone koszty i umożliwić jej korzystanie z najnowszych technologii. Działamy m.in. tam, gdzie przedsiębiorca decyduje się na zakupienie innowacyjnych urządzeń, z których nie korzystał wcześniej. Dostosowujemy automatykę przemysłową do parametrów technicznych tych maszyn.

Zalety stosowania automatyki przemysłowej

Montaż automatyki przemysłowej wiąże się przede wszystkim ze wspomnianą wcześniej redukcją kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nie jest to jednak wyłączna zaleta inwestycji w tego rodzaju systemy. Jakie dodatkowe korzyści można osiągnąć, tworząc zautomatyzowane linie produkcyjne? Przede wszystkim jest to poprawa bezpieczeństwa. Praca urządzeń jest bowiem stale kontrolowana i wszelkie potencjalne awarie i nieprawidłowości w ich działaniu są wykrywane przez urządzenia monitorujące. Ponadto poprawiona zostaje również wydajność ich działania. Nowoczesne sprzęty są bowiem w stanie wykonać w taką samą pracę w znacznie krótszym czasie.

Co wchodzi w skład automatyki przemysłowej?

Automatyka przemysłowa składa się z wielu elementów, takich jak np.:

  • czujniki – służą do pomiaru i rejestracji różnych parametrów. Mogą mierzyć temperaturę, ciśnienie, wilgotność, prędkość, masę itd.,
  • kontrolery – służą do sterowania pracą maszyn i urządzeń. Mogą kontrolować temperaturę, prędkość i inne parametry,
  • siłowniki – służą do sterowania maszynami i urządzeniami. Mogą otwierać i zamykać zawory, podnosić i opuszczać platformy itd.,
  • oprogramowanie – służy do zarządzania systemami automatyki przemysłowej. Często jest wykorzystywane do sterowania pracą maszyn i urządzeń, a także do zbierania danych z czujników.

Skład systemów automatyki przemysłowej różni się w zależności od jej przeznaczenia i miejsca, w którym została zastosowana. Przygotowujemy projekty indywidualnie, na podstawie ustaleń z klientem i wykonanych pomiarów. Możemy również podłączyć maszyny używane w zakładzie do fotowoltaiki. Często realizujemy kilka usług w pakiecie, co pozwala zaoszczędzić czas.

Kompleksowa realizacja automatyki przemysłowej

Automatyka przemysłowa jest znana z wysokiej skuteczności w kontrolowaniu operacji maszynowych. Jest to powszechnie stosowany system w różnych gałęziach przemysłu, w tym w górnictwie, hutnictwie oraz metalurgii. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej realizacji rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej. Mamy najnowocześniejszy sprzęt oraz wysoko wykwalifikowany zespół, który jest w pełni przygotowany, aby spełnić wymagania danego przedsiębiorcy.

Nasze usługi obejmują wszystkie niezbędne czynności, począwszy od instalacji i programowania robotów przemysłowych, a kończąc na zapewnieniu bieżącej konserwacji. Zakres usług zawsze jest dobierany do charakteru działalności danej firmy oraz indywidualnych potrzeb klienta. Ustalamy te szczegóły odpowiednio wcześnie, by móc przygotować wycenę i określić przewidywany termin realizacji zlecenia.

Projektowanie automatyki przemysłowej

Stworzenie sprawnie działającego systemu automatyki przemysłowej wymaga uprzedniego przygotowania projektu. Zajmujemy się sporządzaniem dokumentacji, na podstawie której powstanie gotowa instalacja. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim rodzaj działalności danej firmy oraz wykorzystywane przez nią maszyny. Nad procesem projektowym czuwają specjaliści, którzy wykonują odpowiednie pomiary, a następnie nanoszą wymagane informacje na dokumentację.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, by móc proponować naszym klientom rozwiązania dostosowane do profilu działalności ich firmy. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących aktualnej oferty zachęcamy do kontaktu.

Sprawdź inne usługi w naszej ofercie

Kontakt

Zainteresowany naszymi usługami?
Skontaktuj się z nami

ul. Piekarska 80
43-300 Bielsko-Biała

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera