Montaż maszyn przemysłowych

Trudno wyobrazić sobie działanie jakiegokolwiek przedsiębiorstwa bez specjalistycznych maszyn. Pracują one zarówno w ogromnych fabrykach zajmujących się produkcją na przykład środków chemicznych, żywności czy leków, jak i niewielkich zakładach. Niezależnie od rozmiaru prowadzonego przez Państwa biznesu, oferujemy kompleksowy montaż maszyn przemysłowych. Dysponujemy bowiem niezbędną wiedzą pozwalającą nam na realizację tego rodzaju zadań. Ponadto mamy odpowiednie narzędzia, które w połączeniu z zatrudnianą kadrą specjalistów zapewniają nam możliwość szybkiego wykonawstwa zleceń. Warto również dodać, że po zakończeniu każdego montażu sprawdzamy prawidłowość funkcjonowania zmontowanych urządzeń. Dzięki temu mamy pewność, że cały system działa prawidłowo, a Państwa pracownicy mogą bezpiecznie obsługiwać zamontowane maszyny przemysłowe.

Transport maszyn przemysłowych

Aby móc zainstalować urządzenie w zakładzie pracy, najpierw konieczne jest jego dostarczenie do miejsca realizacji zlecenia. Tego rodzaju zadaniami również może zająć się nasze przedsiębiorstwo. Jako kompleksowy wykonawca specjalizujemy się również w logistyce związanej z transportem maszyn przemysłowych. Co ważne, współpracujemy z czołowymi firmami spedycyjnymi na rynku, dlatego transportowany towar jest w pełni zabezpieczony przed potencjalnym uszkodzeniem. Korzystając z naszych usług, mają Państwo nie tylko gwarancję najwyższej jakości realizacji zadania związanego z montażem maszyn. Nie muszą Państwo również martwić się o dodatkowe kwestie związane z ich instalacją.

Realizujemy m.in. relokacje zakładów przemysłowych, które wymagają przewiezienia urządzeń o znacznych wymiarach. Nasi specjaliści zajmują się demontażem maszyn, odpowiednim oznaczeniem i segregacją części, a także ich właściwym zabezpieczeniem przed załadowaniem na pojazd. Po dostarczeniu urządzenia w docelowe miejsce przeprowadzamy kompleksowy montaż.

Kompleksowe wykonanie instalacji przyłączeniowych i budowa sieci technologicznych

Przyłączamy dostarczoną maszynę do wszystkich niezbędnych mediów. W zakres naszych usług wchodzi montaż systemu elektrycznego i wykonanie wszystkich innych podłączeń, w tym m.in. sprężonego powietrza, wody chłodniczej, instalacji odciągowych i wentylacji, a także urządzeń peryferyjnych, takich jak: transportery materiału, surowców, gotowych produktów, filtry, odpylacze, chłodziarki itp. Jeżeli w pobliżu przyłączanej maszyny nie ma odpowiedniej infrastruktury, wybudujemy lub dostosujemy konieczne instalacje zasilające – dla jej szybkiego i sprawnego uruchomienia.

O czym należy pamiętać podczas montażu maszyn przemysłowych?

Proces montażu maszyn przemysłowych musi przebiegać zgodnie z przygotowaną dokumentacją technologiczną. Na początku łączymy zespoły niższego rzędu i wydzielamy stanowiska montażowe. Takie rozwiązanie pozwala na znacznie lepsze uporządkowanie i przyspieszenie kolejnych prac. Korzystamy z narzędzi, które ułatwiają montaż i zwiększają jego bezpieczeństwo.

Montujemy również bardzo ciężkie maszyny, które wymagają przygotowania specjalnego fundamentu. Taka konstrukcja ma za zadanie zwiększyć stabilność urządzenia. Przenosi ona obciążenia statyczne i dynamiczne na grunt. Fundamenty są tworzone nawet w sytuacji, gdy maszyna ma zostać umieszczona we wnętrzu budynku.
Podczas montażu maszyn przemysłowych nie można zapomnieć również o współosiowości wałów. Urządzenie powinno zostać sprawdzone pod kątem sposobu pracy osi. Jeśli współosiowość nie jest prawidłowa, może dojść do zwiększenia poziomu hałasu i drgań maszyny, a co za tym idzie – uszkodzenia podzespołów.

Nasi specjaliści dysponują szeroką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie montażu maszyn przemysłowych. Wiemy, jak zamocować nawet największe urządzenia. Po zakończeniu prac przeprowadzamy również testy, które pozwalają na upewnienie się, że sprzęt działa w odpowiedni sposób.

Kompleksowy montaż maszyn przemysłowych

Maszyny przemysłowe wymagają doprowadzenia różnego rodzaju mediów i właściwego przygotowania stanowiska, na którym zostaną umieszczone. Zajmujemy się nie tylko składaniem urządzeń po dowiezieniu ich do nowej siedziby, lecz także tworzeniem instalacji zasilających. Modernizujemy już istniejące systemy lub przygotowujemy je od podstaw, dopasowując ich parametry techniczne do potrzeb maszyny. Często montujemy specjalne instalacje do kompensacji mocy biernej, które pozwalają na zasilanie maszyn, jednocześnie ograniczając koszty ponoszone w związku z niewykorzystaną energią.

Przygotowujemy stanowiska do instalacji maszyn przemysłowych. Skupiamy się na doprowadzeniu potrzebnych mediów i stworzeniu podstawy, która pozwoli na zachowanie stabilności urządzenia. Zajmujemy się też projektowaniem i montażem systemów oświetleniowych.

Zapraszamy do kontaktu. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Współpracujemy zarówno z właścicielami bardzo małych zakładów, jak i dużych hal produkcyjnych. Dopasowujemy zakres usług do specyfiki działalności danej firmy, a także maszyn, które mają zostać poddane montażowi.

Sprawdź inne usługi w naszej ofercie

Kontakt

Zainteresowany naszymi usługami?
Skontaktuj się z nami

ul. Piekarska 80
43-300 Bielsko-Biała

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera