31 marca, 2023

Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie do zakładu przemysłowego?

Do przestrzeni przemysłowych, takich jak magazyny czy hale produkcyjne, najczęściej nie dociera naturalne światło. Z tego względu zamontowanie odpowiedniego oświetlenia jest zupełnie niezbędne. Mogłoby się wydawać, że wybór instalacji nie jest niczym skomplikowanym. W rzeczywistości należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników.

Najlepsza przemysłowa instalacja oświetleniowa, czyli jaka?

Już od wielu lat największą popularnością cieszą się oświetlenia LED. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że ich użytkowanie wiąże się ze stosunkowo niewielkimi kosztami w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników. Są one na tyle energooszczędne, że pozwalają ograniczyć wydatki o nawet 50%.

Zajmując się oświetleniem przemysłowym w Bielsku-Białej, doskonale wiemy, jak dużą rolę odgrywa dobry projekt. Przemyślany rozkład lamp, całej instalacji, a także odpowiedni montaż to klucz do sukcesu. Tylko w ten sposób można zaplanować i wdrożyć nowoczesne technologie, które wpłyną na efektywność oświetlenia oraz zminimalizowanie kosztów jego użytkowania.

Jakie parametry są ważne w kontekście oświetlenia przemysłowego?

Ogólnie rzecz ujmując, parametry oświetlenia muszą być dopasowane do specyfiki danego miejsca. Duże znaczenie ma współczynnik CRI (oddawania barw), a także skuteczności świetlnej. Wybierając instalację oświetleniową, należy zwrócić uwagę także na pożądaną barwę światła. W niektórych miejscach lepiej sprawdzi się zimna, w innych neutralna lub ciepła.

Warto mieć na uwadze, że niekiedy oświetlenie musi być także odpowiednio zabezpieczone. Wówczas nie dostaną się do niego emitowane w toku pracy płyny i pyły. Dotyczy to w szczególności instalacji zewnętrznych, narażonych na szkodliwe działanie różnorodnych warunków atmosferycznych.

Kontakt

Zainteresowany naszymi usługami?
Skontaktuj się z nami

ul. Piekarska 80
43-300 Bielsko-Biała

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera