28 lipca, 2022

Jak dobrze dobrać instalację fotowoltaiczną do potrzeb?

Popularność instalacji fotowoltaicznych rośnie z roku na rok. Nic dziwnego, bowiem pozwalają one na znaczące zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Z tego względu charakterystyczne panele można zaobserwować już nie tylko na dachach nieruchomości prywatnych, ale także instytucji publicznych czy nawet sklepach i biurowcach. Aby jednak instalacja okazała się w pełni efektywna, musi być dobrze dopasowana do potrzeb danego inwestora.

Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu instalacji fotowoltaicznej?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że tego rodzaju inwestycja musi być dostosowana do potrzeb oraz wymagań konkretnego inwestora. Nie jest tak, że dany rodzaj instalacji fotowoltaicznej sprawdzi się w każdym możliwym przypadku. Z tego względu niezwykle istotną rolę odgrywa tutaj doświadczenie i wiedza firmy realizującej zamówienie. Zajmujemy się profesjonalnym doborem i montażem instalacji fotowoltaicznych w Bielsko-Białej oraz okolicach, dlatego zachęcamy Cię do kontaktu.

Zupełną podstawą jest oszacowanie dotychczasowego zapotrzebowania na prąd, które analizuje się przede wszystkim na podstawie rachunków. Ważne jest również to, aby wziąć pod uwagę, czy po realizacji inwestycji zwiększy się zużycie energii. Często zdarza się tak, że inwestor odkłada jakiś zakup, który jest ściśle powiązany z prądem, do czasu zamontowania paneli. Mowa tu przykładowo o pojazdach elektrycznych, zewnętrznym jacuzzi czy zmianie systemu ogrzewania.

Drugim krokiem do dostosowania efektywnej fotowoltaiki jest obliczenie mocy paneli fotowoltaicznych. W tym przypadku warto zdać się na wiedzę profesjonalistów, gdyż pod uwagę należy wziąć co najmniej kilka zmiennych. W sieci dostępne są wzory matematyczne, które pozwalają oszacować potrzebną moc, jednak są to jedynie wartości szacunkowe. Dla uogólnienia warto wspomnieć, że w przeciętnym domu jednorodzinnym instaluje się panele o mocy 4 kWp. Znaczenie ma również ulokowanie paneli na dachu, a w tym między innymi dostępna powierzchnia, kąt nachylenia oraz kierunek padania słońca.

Kontakt

Zainteresowany naszymi usługami?
Skontaktuj się z nami

ul. Piekarska 80
43-300 Bielsko-Biała

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera