5 kwietnia, 2022

Jak dobrać odpowiedni system kompensacji mocy biernej?

Nie ulega wątpliwości, że obecnie koszty prowadzenia przedsiębiorstwa są bardzo wysokie. Nic dziwnego więc, że właściciele firm stale poszukują źródeł oszczędności. Jedną z metod na zmniejszenie bieżących opłat może okazać się kompensacja mocy biernej. Czy wiesz, czym jest ten system oraz jak go dobrać?

Czym jest kompensacja mocy biernej?

Każdy odbiornik energii elektrycznej posiada 3 rodzaje mocy, a mianowicie czynną, bierną oraz pozorną. Energia bierna nie podlega zużyciu, a jedynie migruje pomiędzy dostawcą a odbiorcą. Mogłoby się wydawać, że jest ona zbędna, jednak nic bardziej mylnego. Przede wszystkim zapewnia ona właściwą pracę urządzeń. Jak łatwo się domyślić, jest to zarazem czynnik determinujący większe koszty.

Kompensacja mocy biernej to nic innego jak redukcja nadmiernego poboru energii biernej. System ten został wypracowany w ramach elektroenergetyki przemysłowej. Nie jest to nowość, jednak mało który przedsiębiorca ma świadomość o takiej możliwości. Jeżeli system zostanie odpowiednio dopasowany oraz zainstalowany, zmniejszą się koszty energii biernej, co przełoży się na znaczną oszczędność finansową.

W jaki sposób dopasować system kompensacji mocy biernej?

Jak już zostało wspomniane, aby system kompensacji mocy biernej okazał się efektywny, musi być on dobrany do indywidualnej sytuacji danego miejsca. Niezbędna jest stosowana analiza oraz skrupulatne pomiary. W związku z tym urządzenie kompensacyjne musi być dobrane na podstawie zebranych informacji. W przeciwnym wypadku może okazać się, że inwestycja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Jeżeli jesteś zainteresowany redukcją kosztów za energię elektryczną w swojej firmie, zapraszamy Cię do kontaktu. Szczegółowo przeanalizujemy Twoją sytuację, a następnie zaproponujemy najlepszą możliwą metodę kompensacji mocy biernej. Oferujemy jedynie wysokiej jakości urządzenia, które cechują się wieloletnią żywotnością oraz wysoką efektywnością.

Kontakt

Zainteresowany naszymi usługami?
Skontaktuj się z nami

ul. Piekarska 80
43-300 Bielsko-Biała

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera